Верхньоводянський ЗДО

Історія

Дитячий садок у селі Верхнє Водяне був відкритий у 1945 році. Він знаходиться у центрі  села, недалеко від гірської річки Апшиця.

Завідуючими дитсадка були: Халус Ганна Іванівна, Апухтіна Неля Миколаївна, Лета Ганна Дмитрівна.

Приміщення дитсадка державне. Це була дерев’яна будівля з двома кімнатами, коридором, кухнею і коморою. У 20 – х р. ХХ ст. тут функціонувала церковна приходська школа. З 1944 року був відкритий сільський клуб. Потім клуб перевели  в інше приміщення і в цій будівлі відкрили дитсадок. У ньому працювало 4 - 5 осіб. Було відкрито 2 (дві) групи: середню і старшу. В одній кімнаті була спальня, а в одній проводилися заняття.

Виховний процес у дитсадку був на відповідному рівні, бо матері охоче віддавали своїх дітей у цей заклад.

Контингент вихованців у дитсадку – 35 осіб ( а дитсадок був розрахований на 25 місць). Заяви всіх батьків бажаючих  віддати  своїх дітей у дитсадок адміністрація не могла задовольнити.

У дошкільному закладі організовувались  різні державні і традиційні свята, на які запрошувались батьки.

Харчування дітей дитсадку було якісним. Працівники Рахівської рай санепідемстанції регулярно перевіряли санітарно–гігієнічний стан і харчування дошкільного закладу. Сумлінно виконувала свої обов’язки куховарка  Лета Марія Іванівна. У 1983 році, біля старого дитсадка, було  побудовано двоповерховий дитячий комбінат на 160 місць. Раніше в селі працювали  дит’ясла, а тоді ця установа була ліквідована, і ясельна група дітей була відкрита у дитячому комбінаті. Працівники дит’ясел були переведені на роботу у дитячий комбінат.

У дитячому комбінаті працювали три групи: ясельна(діти від 1 до 3 років), молодша(діти від 3 до 5 років), підготовчо-старша(діти від 5 до 7 років). У групах нараховувалось по 30 – 35 вихованців. Дітей від 5 до 7 років вихователі готували до школи. Ті вихованці, яким виповнювалось 7 років, на святі “Прощавай садочок!” одержували в подарок шкільну сумку і письмове приладдя. Вони також виступали з концертом на  святі Першого дзвінка  в школі.

З  1995 року в зв’язку з відсутністю фінансування, дитячий комбінат не працював. Його працівники отримали безкоштовні відпустки.

У грудні 1999 року завідуючою дитсадка (Це вже не був комбінат) була призначена Ткач Ганна Михайлівна. Був зроблений ремонт одного корпусу. У цьому надав велику допомогу депутат районної ради, лікар Середньоводянської реабілітаційно – пульманологічної лікарні Чіжмар Юрій Юрійович.

Силами членів нашої сім’ї відремонтовано дах, проведено водопровід. У лютому 2000 року дитячий садок знову почав функціонувати. Були призначені чотири вихователі : Тодікаш Олена Михайлівна, Мадяр Олена Василівна, Тафійчук Ганна Юріївна, Ткач Марія Василівна. З цього року дошкільний заклад працює безперервно.

Тоді колектив закладу складався : з трьох медпрацівників, 5 чоловік обслуговуючого персоналу, 1 – го муз керівника – сумісника. Педпрацівники вчасно проходили перепідготовку та атестацію. За наслідками чергової атестації  завідуюча і вихователі отримали звання ,, спеціаліст-вихователь ”.

На той час у дитсадку виховувалось   29 дітей. На 1 вересня 2009 року 10 вихованців стали першокласниками. Для них провели свято ,,Прощавай, садок дитячий!. Майбутні першокласники отримали в подарунок шкільне приладдя.

Вихованці дитсадка виступали на 600 – річчі згадки про утворення села 1 червня 2008 року.

25 січня 2012 року запрацювала короткотривала група при Стримбівській ЗОШ, а 03 вересня 2012 року  у нашому садочку була відкрита старша група, підготовки дітей до школи. У зв’язку з відкриттям груп було збільшено штатні одиниці(2,47 ставки вихователя,0,50 ставки медичного працівника, 1,65 пом. вихователя, 0,50 ставки кухаря, 0,50 ставки підсобного робітника,0,50 ставки машиніста по пранню білизни, 0,25 ставки кастилянші).

Дошкільний навчальний заклад укомплектований технічним персоналом та педагогічними кадрами : 7 педагогічних працівників, з них один – завідувач, п’ять – вихователі, один – музичний керівник і одна медична сестра. Вищу освіту мають чотири  працівники,середню спеціальну – два. Педагоги проходять атестацію один раз у п’ять років.

З метою виховання всебічного розвитку дітей налагоджені тісні зв’язки з батьками і педколективом школи. Батьки постійно запрошуються на традиційні свята, виховні заходи.

В дошкільному закладі ведеться планомірна робота що до  формування навичок культури харчування дошкільнят згідно програмних вимог, дотримується режим харчування. Гігієнічне навчання і виховання дітей здійснюється систематично з урахуванням динаміки фізичного і психічного розвитку, становлення основних функцій зростаючого організму.

Мікроклімат у колективі добрий. Педагоги почуваються комфортно, відносини з колегами та керівництвом доброзичливі. Працівники закладу користуються повагою у батьків та авторитетом у селі. Головною метою нашого закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розитку.